Ahoj, jsem Venuše

Dovolte mi, abych se Vám představila, jmenuji se Venuše Dolejšová, jsem milující matkou svých tří úžasných dětí a má profese se stala mým koníčkem.

Naplňuje mě nastavování a optimalizování materiálových a logistických toků digitální cestou. S upřímnou radostí si užívám předávání praktických zkušeností svým zákazníkům, studentům a také všem kteří chtějí pomoci s optimalizací svých procesů.

Výzvy

Výzvy, kterým jsem čelila ve své profesní kariéře mě dovedly k tomuto okamžiku – sdílet s Vámi své získané zkušenosti a nápady napřímo.

Mé první setkání s kanbanem bylo v roce 2007 a trvalo zhruba dva roky, než jsem pronikla do korektního kalkulování zásob. Čím více jsem věděla o řízení materiálových toků podnikovými systémy a zavádění bezpapírových transakcí, tím více jsem byla ohromena jednoduchostí a obrovskou účinností IKS e-kanbanu.
Dnes se snažím předávat své zkušenosti i studentům při pravidelných přednáškách na českých a zahraničních univerzitách, konkrétně ŠKODA AUTO Vysoká škola (Logistika a Řízení dodavatelských řetězců), HTW Dresden (Business Process and Operation Management), Hof University (Excellence Modul Supply Chain Management). A jsem také spoluautorkou řady vědeckých publikací v oblasti Supply Chain Managementu, LEAN a Systémového myšlení.

Zahájení pokrokového celostního kanbanového procesu s dodavatelem již 1.4.2010

Spolupráce s manufactus

Zákaznický přístup společnosti “manufactus GmbH” byl vždy velice profesionální a proto jsem se v roce 2016 rozhodla s “manufactusem ” spolupracovat a spojit tak i svou budoucnost s elektronickým kanbanem IKS.

Mohu napomáhat šíření kanbanového povědomí a praktické zkušenosti s IKS. Veřejně se dělit o své zkušenost s lidmi, kteří touží věci měnit a současně i neustále zdokonalovat design elektronického kanbanu IKS.

Společnost “manufactus” navrhuje a vyvíjí inovativní softwarová řešení určených k optimalizaci výrobních a logistických procesů.
Cílem společnosti je dodávat softwarové řešení pro podporu interních výrobních procesů, optimalizaci dodavatelsko-odběratelského řetězce a podpořit jeho neustálé zlepšování. Čímž silně podporují principy Štíhlé výroby, Kanbanu a Toyota Production Systému.

“Odhalte jeden z nejsilnějších logistických nástrojů, stejným způsobem, jakým jsem si ho zamilovala já.”

Jednatelé společnosti  manufactus GmbHCarsten Strasdas (Manažer IT týmu – vývoj a podpora ) a Daniel Gross (Ředitel & obchodní manažer)

-Předpokládám, že i “Vy” jako návštěvník, aktuálně čelíte mnoha výzvám. A také hledáte inspiraci, nebo pomoc pro dosažení požadovaných výsledků anebo jak motivovat své kolegy, kteří se brání změnám.

“Nikdo nemá větší potíže než ten, kdo tvrdí, že žádné potíže nemá.” (Taiichi Ohno)

Pokud se cítíte jako běžec v tmavém nekonečném tunelu, neváhejte mě kontaktovat. Také jsem procházela touto cestou, s bezesnými nocemi a půlnočními poznámkami, abych si na ně ráno vzpomněla. Spousta detailů realizovaných v IKS e-kanbanu pochází z tohoto období a dnes se procházím na slunné cestě. 

“Beze změny našeho způsobu vzorce myšlení, nebudeme schopni vyřešit problémy, které jsme vytvořili s naším stávajícím způsobem myšlení. Pokud stále děláte to, co vždycky, vždy dosáhnete toho, co vždycky. “(A.Einstein)

Velice často se mě ptáte, jak přesvědčit své kolegy ke “štíhlým – úsporným” principům. Proto se zde budu snažit být srozumitelná i laikům a nebudu používat definice nebo cizí názvy.
Možná budete překvapeni, ale “štíhlé” principy a neustálé zlepšování nejsou pro nás v ČR a SR žádnou novinkou. Vzpomínám si na svého dědu a taťku, kteří byli v práci odměňováni za drobné zlepšovací návrhy. Dnes je toto samé opětovně zaváděno pod označením z japonštiny “Kaizen” – malá nenákladná zlepšení každý den. Také jsem ještě osobně zažila “normovače práce”, který měřil veškeré časy, sestavoval pracovní návodky a optimalizoval normy – aktuálně označováno jako “standard work” standardizovaný postup. Dříve bylo vše centrálně normováno, plánováno a řízeno. Dnes se v podstatě vracíme v čase a globální společnosti nás tlačí do zavádění nových nástrojů se zvláštními názvy, ale vůbec není důvod k panice! Sami se přesvědčíte, jak je to vše logické a snadné.

“Velice ráda bych chtěla budovat jednoduché brilantní a logistické toky bez hranic”

Svěřte se do naší péče a staňte se i vy součástí IKS ekanbanového řešení!
Budeme společně dotvářet tento IKS e-kanban web a sdílet naše společná logistická řešení, která budou motivovat ke změně další návštěvníky těchto stránek.

Děkuji a velice mě těší že jste zde.
Venuše

.