Ahoj, jsem Venuše

Dovolte mi, abych se Vám představila, jmenuji se Venuše Dolejšová, jsem milující matkou svých tří úžasných dětí a má profese se stala mým koníčkem.

Naplňuje mě nastavování a optimalizování materiálových a logistických toků digitální cestou. S upřímnou radostí si užívám předávání praktických zkušeností svým zákazníkům, studentům a také všem kteří chtějí pomoci s optimalizací svých procesů.

Výzvy

Výzvy, kterým jsem čelila ve své profesní kariéře mě dovedly k tomuto okamžiku – sdílet s Vámi své získané zkušenosti a nápady napřímo.

Mé první setkání s kanbanem bylo v roce 2007 a trvalo zhruba dva roky, než jsem pronikla do korektního kalkulování zásob. Čím více jsem věděla o řízení materiálových toků podnikovými systémy a zavádění bezpapírových transakcí, tím více jsem byla ohromena jednoduchostí a obrovskou účinností IKS e-kanbanu.
Dnes se snažím předávat své zkušenosti i studentům při pravidelných přednáškách na českých a zahraničních univerzitách, konkrétně ŠKODA AUTO Vysoká škola (Logistika a Řízení dodavatelských řetězců), HTW Dresden (Business Process and Operation Management), Hof University (Excellence Modul Supply Chain Management). A jsem také spoluautorkou řady vědeckých publikací v oblasti Supply Chain Managementu, LEAN a Systémového myšlení.

Zahájení pokrokového celostního kanbanového procesu s dodavatelem již 1.4.2010

Spolupráce s manufactus

Zákaznický přístup společnosti „manufactus GmbH“ byl vždy velice profesionální a proto jsem se v roce 2016 rozhodla s „manufactusem “ spolupracovat a spojit tak i svou budoucnost s elektronickým kanbanem IKS.

Mohu napomáhat šíření kanbanového povědomí a praktické zkušenosti s IKS. Veřejně se dělit o své zkušenost s lidmi, kteří touží věci měnit a současně i neustále zdokonalovat design elektronického kanbanu IKS.

Společnost „manufactus“ navrhuje a vyvíjí inovativní softwarová řešení určených k optimalizaci výrobních a logistických procesů.
Cílem společnosti je dodávat softwarové řešení pro podporu interních výrobních procesů, optimalizaci dodavatelsko-odběratelského řetězce a podpořit jeho neustálé zlepšování. Čímž silně podporují principy Štíhlé výroby, Kanbanu a Toyota Production Systému.

„Odhalte jeden z nejsilnějších logistických nástrojů, stejným způsobem, jakým jsem si ho zamilovala já.“

Jednatelé společnosti  manufactus GmbHCarsten Strasdas (Manažer IT týmu – vývoj a podpora ) a Daniel Gross (Ředitel & obchodní manažer)

Předpokládám, že i „Vy“ jako návštěvník, aktuálně čelíte mnoha výzvám. A také hledáte inspiraci, nebo pomoc pro dosažení požadovaných výsledků anebo jak motivovat své kolegy, kteří se brání změnám.

„Nikdo nemá větší potíže než ten, kdo tvrdí, že žádné potíže nemá.“ ( Taiichi Ohno )

Pokud se cítíte jako běžec v tmavém nekonečném tunelu, neváhejte mě kontaktovat. Také jsem procházela touto cestou, s bezesnými nocemi a půlnočními poznámkami, abych si na ně ráno vzpomněla. Spousta detailů realizovaných v IKS e-kanbanu pochází z tohoto období a dnes se procházím na slunné cestě.

„Beze změny našeho způsobu vzorce myšlení, nebudeme schopni vyřešit problémy, které jsme vytvořili s naším stávajícím způsobem myšlení. Pokud stále děláte to, co vždycky, vždy dosáhnete toho, co vždycky. “ ( A. Einstein )

Velice často se mě ptáte, jak přesvědčit své kolegy ke „štíhlým – úsporným“ principům. Proto se zde budu snažit být srozumitelná i laikům a nebudu používat definice nebo cizí názvy.
Možná budete překvapeni, ale „štíhlé“ principy a neustálé zlepšování nejsou pro nás v ČR a SR žádnou novinkou. Vzpomínám si na svého dědu a taťku, kteří byli v práci odměňováni za drobné zlepšovací návrhy. Dnes je toto samé opětovně zaváděno pod označením z japonštiny „Kaizen“ – malá nenákladná zlepšení každý den. Také jsem ještě osobně zažila „normovače práce“, který měřil veškeré časy, sestavoval pracovní návodky a optimalizoval normy – aktuálně označováno jako „standard work“ standardizovaný postup. Dříve bylo vše centrálně normováno, plánováno a řízeno. Dnes se v podstatě vracíme v čase a globální společnosti nás tlačí do zavádění nových nástrojů se zvláštními názvy, ale vůbec není důvod k panice! Sami se přesvědčíte, jak je to vše logické a snadné.

„Velice ráda bych chtěla budovat jednoduché brilantní logistické toky bez hranic“

Svěřte se do naší péče a staňte se i vy součástí IKS ekanbanového řešení!
Budeme společně dotvářet tento IKS e-kanban web a sdílet naše společná logistická řešení, která budou motivovat ke změně další návštěvníky těchto stránek.

Děkuji a velice mě těší že jste zde.
Venuše

.